EcoNordic – sisekliimakeskus kodudele

EcoNordic on integreeritud ventilatsiooni, kütte ja kraaniveega sisekliima juhtimiskeskus, mis tagab väga energiasäästlikult parima sisekliima, soojuse kodus ja rohke kraanivee.

Tänapäeval ehitatud kaasaegses majas on kütteks palju vähem energiavajadust võrreldes 70ndatel ehitatud majaga. Tuleviku kodud kasutavad kütteks veelgi vähem energiat. Samal ajal suureneb sooja vee tarbimine kodus duši all käimiseks ja muuks otstarbeks. Flexit tähendab “puhast ja värsket õhku” ning tihenevates kodudes muutub järjest olulisemaks hea ventilatsioon. Meie uus EcoNordic sisekliima juhtseade on integreeritud ventilatsiooni, kütte ja kraanivee abil ning tagab väga energiasäästlikult parima sisekliima, soojuse kodus ja rohke kraanivee. Samas soovime sel moel panustada rohelisse nihkesse väiksema keskkonnamõju ja heitmetega.

Nii töötab EcoNordici sisekliimakeskus
EcoNordic koosneb neljast moodulist, mis koos moodustavad nutika ja energiasäästliku sisekliimakeskuse.
Ventilatsioonimoodul püüab kinni vanas õhus oleva soojuse, mida kasutatakse koju jõudes uue, puhta ja värske õhu soojendamiseks. Ülejäänud soojus suunatakse soojuspumba moodulisse, kus soojust suurendatakse tõhusa ja keskkonnasõbraliku külmutusagensi CO2 abil. Soojus juhitakse paagimoodulisse, mis jaotab vee kraanidele, duširuumidele ja veepõhisele küttele. Sisekliima juhtimiskeskust juhitakse Flexit GO-ga. EcoNordic on saadaval kahes variandis, küttega ja ilma.

Väärtuslikud eelised

  • Puhas ja värske õhk – aastaringselt, ka külmaga – Ventilatsioonimoodul on varustatud pöörleva soojustagastusega. Kodu tarnitakse värske ja filtreeritud välisõhku ning kodust eemaldatakse saastunud ja niiske õhk. Toode on testitud ja välja töötatud spetsiaalselt põhjamaiste tingimuste ja külma kliima jaoks.
  • Energiasäästlik sooja vee tootmine – Integreeritud soojuspump tagab väga energiasäästliku sooja vee tootmise suurtes kogustes. Kompressor kohandab küttevõimsust küttesüsteemiga vastavalt hetkevajadustele ja aitab kaasa optimaalsele tööle. Kolmest duširuumist 2 on tasuta.
  • Madal energiakasutus ja ümberjaotamise võimalused – Kõrge soojustagastusega ventilatsioonimoodulis ja asjaolu, et soojuspump kasutab ära väljatõmbeõhu jääksoojuse, muudavad sisekliimaseadme väga energiasäästlikuks. Koduse väikese küttevajaduse korral saadakse energia otse paagimoodulist ilma soojuspumpa käivitamata. EcoNordicul on turu kõrgeim soojustagastus, kuni 95%. Kõrge soojustagastusega tagatakse ka võimalused energiakontodel ümberjaotamiseks kuluefektiivsete lahenduste ja suurema arhitektuurse vabadusega.
  • Tõhus ja keskkonnasõbralik külmutusagens – Soojuspump kasutab keskkonnasõbralikku ja tõhusat külmaainet CO2. See külmutusagens on tulevikku suunatud, ilma probleemideta suurenenud keskkonnamaksude, vähenenud tarne ja uuesti täitmisel kallinenud hinna tõttu. Jahutuskeskkond CO2 on väga tõhus kraanivee kiireks soojendamiseks kõrgele temperatuurile, mis tähendab, et kuumaveepaak ei pea võtma rohkem ruumi kui hädavajalik.

Nutikas juhtimine Flexit GO-ga
Kogu sisekliima juhtimiskeskuse süsteemi juhitakse ja jälgitakse Flexit GO äpiga. Toiming on lihtne ja selge. Toimingu automatiseerimiseks ja enda vajadustele kohandamiseks on mitmeid võimalusi, näiteks kasutades äpis kalendrifunktsioone, ühendades niiskusandureid ja CO2 andureid.
Lisaks saate teateid filtri muudatuste ja muude vajalike kontrollide kohta. Teeninduspersonalile saab veebi kaudu juurdepääsu tootele võimaldada ja seeläbi soovi korral aidata. Loe Flexit GO kohta lähemalt siit .

Kasutusalad ja tootevariandid
EcoNordic sisekliimaseade sobib eriti hästi 120–200 ruutmeetri suurustele kodudele.
Toode on saadaval kahes variandis:

  • EcoNordic W4 integreeritud ventilatsiooni ja kraaniveega. See toode sobib eriti hästi uutesse kodudesse, kus on oma küttelahendus. Sobib hästi ka asendusturule, vanade ventilatsiooniseadmete ja boilerite väljavahetamisel. Majaühistutes, kus on detsentraliseeritud ventilatsioon ja jooksev vesi, võib toode vaba ruumi olemasolul hästi sobida.
    Lisateavet EcoNordic W4 tehniliste andmete ja dokumentatsiooni kohta leiate siit .
  • EcoNordic WH4 integreeritud küttega, lisaks ventilatsioon ja kraanivesi. See toode sobib hästi uutesse kodudesse ning suudab optimaalselt katta kogu kodu vajaduse ventilatsiooni, kütte ja kraanivee osas.
    Lisateavet EcoNordic WH4 tehniliste andmete ja dokumentatsiooni kohta .