Privaatsuspoliitika

Nagu enamik veebikeskkondi, kasutab ka A+ Projekt OÜ oma e-kanalis küpsiseid. Allolevalt on kirjeldatud küpsiste kasutamine A+ Projekt OÜ e-kanalis www.aprojekt.ee

Mis on küpsis?
Küpsis (inglise keeles cookie) on väike tekstifail, mis salvestatakse veebi saidi külastamisel kasutaja arvutisse või muusse seadmesse (näiteks telefoni). Selle tulemusena saab veebilehitseja edastada küpsise info igal e-keskkonna kasutuskorral e-keskkonnale tagasi, eesmärgiga võimaldada sama kasutaja äratundmine.

Tekstifail sisaldab teavet, mida kasutatakse kindla veebisaidi külastajate kasutajakogemuse parandamiseks. Küpsiseid kasutatakse informatsiooni kogumiseks ja statistiliste andmete kogumiseks, et pakkuda Kliendile asjakohast ja just teda huvitavat sisu ning säilitada külastuste ajalugu, et tagada mugavam ja turvalisem kasutajakogemus.

Missuguseid küpsiseid kasutab A+ Projekti e-kanal ja millistel eesmärkidel?
A+ Projekti veebikeskkond kasutab kahte liiki küpsiseid: püsi- ja seansiküpsiseid. Need erinevad kasutuseesmärgi ja talletamisaja poolest.

1) Seansiküpsised salvestuvad üksnes ajutiselt veebilehe külastamise ajaks. Seansiküpsiseid kasutame statistika ja analüüsi jaoks.

2) Püsiküpsised salvestuvad mingiks kindlaks ajaperioodiks, mis võib olla 1 kuust 10 aastani, kuid soovi korral saate need ise seadmest kustutada. Püsiküpsiste eesmärkideks on:

– veebilehitseja tuvastamine – küpsised, mis võimaldavad veebilehitseja äratundmist ja turvalisemat veebisaidi kasutust.

– teenuse pakkumine ja korrashoid – küpsised, mis toetavad A+ Projekti teenuste osutamist.

– veebisaidi turvalisus ja teenuste terviklikkus – küpsised, mis aitavad teenuseid kujundada ja parimat kasutuskogemust luua.

– kasutajastatistika ja -analüüs – küpsised, mis annavad teavet selle kohta, kuidas ja kui tihti A+ Projekti veebisaite kasutatakse, missugused on kasutajarühmad ja milliseid otsingutööriistu kasutatakse. Küpsisestatistikat võidakse hankida ka seotud veebisaitidelt.

– teenuste pakkumine ja kasutajate vajaduste analüüs.

– küpsised, mis aitavad välja arendada klientide vajadustele kõige paremini vastavaid pakkumusi.

Aja jooksul võib A+ Projekt küpsiseid teenuse kvaliteedi parandamiseks uuendada ja kohandada.

Kuidas saab kasutaja küpsiste kasutamist muuta ja valida?
Juhul kui ei soovi seadmetes küpsiseid kasutada on võimalik muuta oma veebilehitseja turvasätteid. Turvaseadete alt saab muuta küpsiste salvestumisest teavitamise seadeid või ka kõik küpsised ära blokeerida. Samuti on võimalik kustutada kõik seadmesse salvestunud küpsised. Kõikide küpsiste blokeerimisel ei pruugi aga mõned veebilehe funktsioonid töötada ja me ei saa pakkuda täiuslikku kasutajakogemust. Ilma, et see veebilehe funktsioonidele mõju avaldaks on võimalik keelata püsiküpsiste kasutamine. NB! Turvasätteid tuleb muuta igas veebilehitsejas.

Kasutaja võib alustada sellest, et blokeerib veebilehitsejas kõikide küpsiste kasutamise ja edaspidise kasutuskogemuse põhjal lubab küpsised ainult nendele võrgulehtedele, mida ta usaldab. Järgnevad viited juhendavad, kuidas kasutaja saab häälestada enamlevinud veebilehitsejaid küpsiste ja turvaseadete osas:

Internet Explorer: http://support.microsoft.com/kb/278835
Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en
Firefox: http://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History
Opera: http://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy
Safari: http://support.apple.com/kb/PH5042
Kust saab lisainfot?
Juhul kui tekib küsimusi küpsiste kohta lisainformatsiooni saab Andmekaitse Inspektsiooni lehelt.