Jahutus

Jahutus on võimalik lahendada kanalivahelise kalorifeeriga. Külmaaineks kasutatakse kas freooni või külmavett. Freooni puhul tuleb lisaks välisosa õue. Tema eelis on suurem jahutusvõimsus,miinuseks on elektrikulu ja välisosa müra. Külmaveega jahutuse puhul saadakse jahutusvesi maasoojuspumbalt millel on ka külmavee tegemise võimalus(maasoojuspumba valimisel küsida seda). Veel on võimalus kasutada maakontuuri vedeliku, kuid selle miinuseks on ressursi lõppemine suve lõpus. See veega jahutus on kõige ökonoomsem viis mis kütab maad talveks ette ja jaheõhk saadakse väga väikse energia kuluga. Tuleb veel arvestada, et jahutamiseks on vaja suuremat õhuhulka, see ka on torustik ja seade on natuke suurem kui muidu. Isoleeritakse ka kõik sissepuhketorud mis muidu ei vaja isoleerimist. Ventilatsiooniga jahutus ei suuda tagada täpset etteantud ruumi temperatuuri, küll aga suudab terve maja hoida ühtlaselt 5 – 8 °C jahedamana kui õues. Kõik kes on lasknud paigaldada ventilatsioonisüsteemi koos jahutusega, on sellega väga rahul.

jahutus eramaja ventilatsioonile

Veeküte

Tavaliselt lahendatakse järelküte elektriga, kuid võimalus on kasutada selleks küttevett. Veega järelkütte eeliseks on madalamad kasutuskulud ja kõrgema sissepuhke temperatuuri võimalus, mis on elektriküttepuhul muidu suht kulukas. Soovitame kasutada suuremate majade puhul, kui on vaja suuremat küttevõimsust. Kuna veeküte vajab lisaks palju erinevaid automaatika ja kütteveetorustiku osasid, siis on selle välja ehitamine suur lisakulu.

veeküte eramaja ventilatsioonile

Niisutus

Madal õhuniiskus on uute majade puhul suur probleem. Saame pakkuda ventilatsiooniseadmetele kanalivahele ka õhuniisutus kalorifeere mis parandab tunduvalt õhuniiskuse probleemi. Niiske õhk juhitakse läbi sissepuhketorude tubadesse ja väljatõmmatava õhupealt kontrollitakse maja üldist niiskusetaset. Selleks et tulemus oleks veel parem, siis soovitame kasutada järelkütteks veekütet, sest soojem õhk seob paremini niiskust.

niisutus eramaja ventilatsioonile

Nõudluspõhine ventilatsioon CO2 ja RH anduriga

Nõudluspõhise ventilatsioon tagatakse tavaliselt CO2/VOC ja niiskuseanduriga. See tähendab, et seade töötab muidu miinimum kiirusel ja kui tõuseb niiskuse või CO2 tase hakatakse seadme kiirust tõstma ja taseme normaliseerudes langetab jälle kiirust. Niiskusandurid paigaldatakse tavaliselt niisketesse ruumidesse nt. vannituba ja sauna eesruum. CO2 andur elutuppa ja magamistubadesse. Mõlemaid andureid võib ka paigaldada väljatõmbekanalisse.

nõudluspõhine ventilatsioon eramajale

NB! Kõiki neid lisaseadmeid saab tellida ka olemasolevatele süsteemidele!

    EttevõteEraisik